Забыли пароль? Регистрация Войти Все объявления Добавить объявление Оформить подписку Блокнот RSS
Все застройщики
Интересные предложения

 
   Поиск объявлений
Я хочу:
Тип:
от: до: Площадь:
от: до: Цена:
Область:
 
  Новости  
Статьи
Статьи   →  «Не зовсiм елiтна» нерухомiсть
 
Размер шрифта:   Decrease font Enlarge font       Версия для печати print
18 Октября, 2007

Кiлькiсть українських мiльйонерiв росте, як гриби пiсля дощу. Лише за пiдсумками 2005 року таких було 5708 чоловiк, проте цифри офiцiйнi, якi у нас, як завжди, iстотно вiдрiзняються вiд реальних. А додамо ще й чималу купу приїжджих багатiїв – їм усiм же десь потрiбно жити.

I не просто десь, а у супер-мега елiтному житлi, бажано десь у центрi столицi або пiд Києвом. Здавалося б, якi проблеми? Будь-яка забаганка за вашi кошти. Але чи справдi сьогоднi в Українi все житло, що називається елiтним, є таким? Як з’ясувалося, далеко не все.

Ще рiк тому було важко визначити, якi з новобудов можна вiднести до елiтних, адже орiєнтирами були закордоннi, а не власнi стандарти. Та вже торiк Українська будiвельна асоцiацiя ввела так званий «класифiкатор житла», у якому подiлила його на п’ять класiв: соцiальне, економ, бiзнес, премiум та де-люкс. Згiдно iз ним, площа квартири у 500 квадратних метрiв – це аж нiяк не запорука її елiтностi. Адже сьогоднi вже не спрацьовує формула «чим бiльше – тим краще». Проглянувши цей класифiкатор, чимало «нових» українцiв з’ясують, що замiсть обiцяного елiтного, насправдi придбали помешкання всього лише бiзнес-класу. А мiж ними, якщо уважнiше придивитися, iснує суттєва рiзниця…

Примiром, «хатинка» класу «де-люкс» має обов`язково розташовуватися у безпосереднiй близькостi до адмiнiстративного та iсторичного центру мiста, мiських зон вiдпочинку, бути ексклюзивно спроектованою, мiстити не бiльше двох квартир на поверсi i цих поверхiв повинно бути максимум сiм. Що ж до «бiзнес-квартири», то вимоги до вищезазначених параметрiв вже не такi жорсткi, та й кiлькiсть квартир може бути якою завгодно. Годi говорити й про те, що коли купуєте елiтку, то все має вiдповiдати цьому статусу. До ваших послуг навiть холодильник для виробiв iз хутра та примiщення для миття собак, щоб i вашi елiтнi шубки, i «барсики» почувалися вдома на всi сто. Крiм того, згiдно iз класифiкатором, елiтна будiвля – це ще не елiтне житло, адже все, що його оточує (магазини, фiтнес-центри, дитячi майданчики тощо), теж має неабияке значення.

Що ж ми бачимо натомiсть? Похвалитися достатньою кiлькiстю житла класу "де-люкс" – вершиною елiтного сегмента – навряд чи можуть як українськi мегаполiси, так i столиця, за винятком кiлькох будiвель. Деякi з претензiйних будинкiв не дотягують до хай-класу ледь-ледь, iншi – трохи бiльше, але майже всi коштують захмарно, тобто як справжнiсiнький «де-люкс» (якщо й не отримаєте вiдповiдну якiсть, то все одно сплатите цiну, як справжнiсiнький буржуа). I не зважаючи на те, що бiльшiсть найкращих об’єктiв не вiдповiдають принаймнi кiльком критерiям нерухомостi категорiй «премiум» та «де-люкс», та все одно позицiонують себе як елiтнi.

Хто ж купує елiтну нерухомiсть? Полiтики, бiзнесмени, зiрки естради, словом, дуже (усi рiелтери радять наголошувати на словi «дуже») забезпеченi люди. Вони мають кошти i за це хочуть отримати вiдповiдної якостi помешкання, яке б вiдповiдало їх соцiальному статусу. Оскiльки iсторичнi центри Києва та iнших мегаполiсiв майже повнiстю забудованi, то з’являється попит на центральнi райони, де можна розвивати територiю, обслуговування, паркiнги.

Довiдка

Лондонська нерухомiсть класу «люкс» сьогоднi активно йде угору, при чому цiни на неї пiдiймають до хмар переважно росiйськi, китайськi та iндiйськi покупцi. За останнiй рiк будинки та апартаменти вартiстю вiд 5 мiльйонiв доларiв подорожчали на 36 вiдсоткiв – це рекордний стрибок цiн з 1979 року, коли прем’єр-мiнiстром країни стала Маргарет Тетчер. Iнтерес до довгострокових iнвестицiй у центрi Лондона зростає, у той час як пропозицiя шикарних квартир обмежена. Елiтна нерухомiсть британської столицi – найдорожча у свiтi – один квадратний метр елiтного житла тут коштує 33,8 тисяч євро (для порiвняння, у Нью-Йорку – 23,5 тисяч). Та навiть англiйська нерухомiсть екстра-класу об’єктивно далеко не вся правильно вiдноситься до своєї категорiї – адже десятки нюансiв грають найважливiшу роль при виборi житла.

Юрисконсульт агенцiї нерухомостi «Укрiнтекс» Свiтлана Бовсуновська вважає, що сьогоднiшнiй ринок елiтної нерухомостi ще неможливо класифiкувати, адже вiн перебуває у стадiї зародку. Та все ж, до цього класу вже можна вiдносити двоповерховi котеджi (окремi житловi примiщення для однiєї родини) з пентхаусами. А якщо це багатоквартирна будiвля, то вона повинна бути лише клубного типу, мати не бiльше чотирьох поверхiв та по двi квартири на кожному.

Крiм того, важливим рiелтори називають високий соцiальних статус сусiдiв, наявне автономне тепло, енерго- та водопостачання, робота якого не залежить вiд комунальних служб. У середньому вже сьогоднi за таке житло багатiї готовi платити бiльше 20 тис. доларiв за квадратний метр i їх цiна, згiдно прогнозiв, дедалi зростатиме. Але купити цi «золотi квадратнi метри» людинi «з вулицi» майже нереально, бо всi квартири переважно роздiлено та розпродано заздалегiдь, та й нерiдко самi iнвестори їх будують для засновникiв своїх компанiй.

Такими будiвлями «вiд кутюр» потрiбно забудовувати цiлi райони, як закордоном, впевнена Свiтлана Бовсуновська. Навiть менше, нiж за 10 рокiв, прогнозує фахiвець, так буде i в Українi. А от хмарочоси – за будь-якої ексклюзивностi та начиння – це вже не елiтна нерухомiсть, адже вони, як мiнiмум, мають набагато нижчий рiвень безпеки. А для людей, якi прагнуть елiтного житла, характерне бажання мати насамперед психологiчний i фiзичний комфорт.

Тож коли ви – багатенький український Буратiно i хочете придбати елiтне житло для себе i тата Карло у Київ-сiтi, то не будьте наївним «полiном» та не «ловiться» на голосну рекламу дорогого житла. Адже все-таки грошi ви заробили не у казковiй країнi дурнiв, тож вимагайте помешкання «де-люкс», та перевiряйте його вiдповiднiсть класу як мiнiмум, за класифiкатором УБА. Таких «хатинок» в Українi ще, звичайно, дуже мало, але для ексклюзивних клiєнтiв рiелтери завжди пiдшукають таке ж житло…


Анна Бойко


Версия для печати print       Добавить комментарий print

  Новый комментарий:
:
:
:
  В тему:   Разделы этажа:   Ещё новости на нашем этаже:  
 
Not found
Контакты   Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100